impleSITE.pl Prosty cms i hosting stron www
impleSITE.pl / Blog / NOWOŚĆ: Porządkowanie Fragmentów Kodu HTML za pomocą Tagów
Fragmenty Kodu HTML to jedna z najużyteczniejszych funkcji impleSITE - znacznie ułatwiająca zarządzanie wieloma podobnymi stronami oraz bardzo rozbudowanymi pojedynczymi stronami. Nie jest więc dziwne, że zaawansowani użytkownicy tworzą bardzo dużo tych fragmentów.
 
Niedawno umożliwiliśmy przekazywanie zmiennych lokalnych do fragmentów, aby nie trzeba było tworzyć wielu niemal identycznych Fragmentów Kodu HTML.
 
Dzisiaj dodajemy TAGI. Za pomocą tagów możesz uporządkować wszystkie swoje Fragmenty Kodu HTML. Każdy fragment może mieć aż 10 tagów, które sam tworzysz i przypisujesz:
 
Dodawnie Tagów
 
Następnie impleSITE automatycznie utworzy zakładki dla każdego używanego tagu:
 
Tagi - zakładki
 
Tagi nieużywane po prostu znikają.
 
 

NOWOŚĆ: Twoja strona zapamięta, gdzie odwiedzający skończył oglądać film z YouTUBE

Napisane 2024-02-23 przez Piotr Majewski
Od dzisiaj, jeśli IMPLE/site wykryje na Twojej stronie film z YouTUBE.com, automatycznie załaduje na końcu strony skrypt, który zapamięta w przeglądarce odwiedzającego ostatnią pozycję, gdzie skończył oglądać. Gdy odwiedzający wróci na stronę, system automatycznie załaduje film w momencie, w którym skończył:
 
Vimeo załadowane w ostatniej pozycji
 
YouTUBE domyślnie pamięta ostatnią pozycję, ale tylko jeśli zagnieździmy film z obsługą cookie i śledzeniem użytkownika. Filmy z YT umieszczane na stronie za pomocą flagi {YOUTUBE:kod_filmu} zagnieżdżane są w trybie bez cookie - tj. bez śledzenia. Takie filmy domyślnie nie pamiętają, gdzie skończyliśmy oglądać. Dlatego od dzisiaj IMPLE/site zapisuje ostatnią pozycję w przedlądarce użytkownika.
 
Działanie skryptu można sprawdzić w konsoli JS:
 
Vimeo.js w konsoli

NOWOŚĆ: Twoja strona zapamięta, gdzie odwiedzający skończył oglądać film z Vimeo

Napisane 2024-02-22 przez Piotr Majewski
Od dzisiaj, jeśli IMPLE/site wykryje na Twojej stronie film z Vimeo.com, automatycznie załaduje na końcu strony skrypt, który zapamięta w przeglądarce odwiedzającego ostatnią pozycję, gdzie skończył oglądać. Gdy odwiedzający wróci na stronę, system automatycznie załaduje film w momencie, w którym skończył:
 
Vimeo załadowane w ostatniej pozycji
 
Działanie skryptu można sprawdzić w konsoli JS:
 
Vimeo.js w konsoli

Wstawki HTML jako dynamiczne pliki

Napisane 2023-11-06 przez Piotr Majewski
Wiele osób nie wie, że Wstawki HTML mogą zachowywać się jak dynamicznie generowane pliki i być np. zagnieżdżane w szablonach jako skrypty lub style albo jako źródła danych (xml, json) dla JavaScript.
 
Kliknij ikonkę lupki obok Wstawki aby otrzymać unikalny adres wstawki. Wstawka generuje się bez żadnego dodatkowego kodu.
 
Dodając odpowiednie rozszerzenie na końcu (js, css, json, xml, svg, txt, html) możesz zmienić typ wyświetalnego pliku.
 
Dododatkowo w szablonach, w Sekcji HEAD możesz dynamicznie wygenerować link do wstawki za pomocą {HTMLURL:nazwa_wstawki}.rozszerzenie
Copyright © 2006-2024 MajewskiBC.pl